Яка різниця між силікатною і керамічною цеглою

Для звичайної людини уся цегла поділяється на дві великі групи – червона та біла. При цьому в чому полягає різниця між ними часто ніхто не може пояснити. Відповідь дуже проста – вся справа у їх складі. Червона цегла складається в основному з глини, біла - виготовляється з піску та вапна, тому й носить назву «силікатна».

«Готувати» силікатну цеглу стало можливим лише після розвитку нових принципів виробництва штучних будівельних матеріалів. В основі такого виробництва закладений так званий автоклавний синтез: 9 часток кварцового піску, 1 частка повітряного вапна після сухого пресування (таким чином утворюється форма цеглини) піддаються автоклавній обробці (вплив водяної пари при температурі 170-200°С і тиску 8-12 атм.). Якщо до цієї суміші додаються атмосферостійкі пігменти, то отримуємо кольорову силікатну цеглу.

Силікатна цегла високої якості повинна відповідати наступним технічним характеристикам: по-перше, враховується межа міцності при стисненні. Для силікатної цегли вона становить 15-20 МПа. В характеристиках якості цегли міцність має позначку «М» з вказанням ступеня (М-100, М-125, М-150, тощо). При будівництві цей параметр обов’язково потрібно враховувати, оскільки для зведення 2-3-поверхового будинку підійде цегла і марки М-100, а от при зведенні несучих стін багатоповерхових будинків краще використовувати марку М-150 і вище.

По-друге, середня щільність цегли повинна бути 1300 кг/куб. м.

По-третє, морозостійкість силікатної цегли складає від 15 циклів.

По-четверте, максимальна температура застосування не повинна перевищувати 550°C.

Силікатну цеглу дуже добре використовувати при викладці несучих стін та різноманітних перегородок, але категорично не рекомендується застосовувати її при закладенні фундаменту, зведенні печей, камінів, труб, цоколів, тощо.

Безсумнівна перевага силікатної цегли перед керамічною полягає у її підвищених звукоізоляційних характеристиках, що є досить важливим при зведенні міжквартирних або міжкімнатних стін.

Силікатна цегла може бути повнотілою та порожнистою. Порожниста цегла – легша і за рахунок цього знижується тиск на фундамент. До того ж вона має меншу теплопровідність, тому стіни з такої цегли можна робити тоншими без шкоди для теплоізоляційних характеристик.