Що потрібно знати при виборі облицювальної цегли?

Обираючи лицьову (облицювальну) цеглу, потрібно звертати увагу не лише на сприятливість чи недоступність ціни, а в першу чергу, і на якість будматеріалу. Адже саме від цього залежатиме міцність та комфортність вашого будинку.

Ось кілька порад для вас, як не помилитися з вибором цегли:

1. Уважно огляньте зразки цегли. Її поверхня повинна бути гладкою та рівною, без будь-яких дефектів.
У верхньому прошарку цегли не має бути грудкоподібних вапняних згустків. Це важливо, тому що при потраплянні на ці згустки вологи вони руйнують цеглину. А якщо цей процес вже почався, то ніякий косметичний ремонт не врятує вашу стіну, і вам доведеться все перебудовувати.

2. Відмовитися від запропонованої вам цегли варто і за наявності на її поверхні тріщин або розколів.

3. Вибираючи лицьову цеглу, варто враховувати кліматичні умови її експлуатації. Тобто цегла повинна відповідати певним вимогам по міцності та морозостійкості. Ці вимоги повинні бути вказані на маркуванні цегли. В каталогах, в консультантів в магазинах повинна бути вичерпна характеристика товару.

4. Міцність. Марка міцності вказується у вигляді бінарної номенклатури, наприклад: М75, М150, М200, тощо. «М» - означає «марка», а цифра, яка стоїть біля літери «М» означає допустиме навантаження на 1 см квадратний.

5. Морозостійкість. Це дуже важливий параметр, який позначений літерою «F», наприклад: F15, F25, F35 та F50. Чим вищою є цифра, тим легше цегла переносить зміну сезону.

Вказані вище характеристики лицьової цегли визначаються у лабораторії за допомогою спеціальних досліджень, але, інколи, деякі ознаки дефектів можна визначити власноруч. Наприклад, якщо при ударі цеглини був чутний глухий звук, то це означає, що вона не пройшла достатньої термічної обробки. Якщо використовувати правильний підхід при виборі лицьової цегли, то вона обов’язково буде слугувати тривалий термін.